Carpet
Nabídka
Víte že ...?

Při výběru sedátka je nezbytně nutné dodržovat určitých zásad. Správné sedátko by mělo zcela zakrývat keramiku, měl by se tedy shodovat jeho tvar s tvarem mísy. Nejdůležitějším rozměrovým parametrem je rozteč mezi šrouby. Dalšími důležitými rozměry jsou vnější délka a šířka. Totéž platí o rozměrech sedacího otvoru. I když se ale tyto parametry dodrží, nemusí přesně odpovídat tvar.

Pozor by si měli dát majitelé klozetů typu kombi. U nich ještě doporučujeme změřit vzdálenost od otvorů v keramice ke svislici spuštěné od horní hrany nádržky (zvláště u keramických typů bývá nádržka nahoře širší), zda je to dost na to, aby se sedátko i s poklopem udrželo v horní poloze. Tento problém hrozí hlavně u sedátek z masivu - jejich profil bývá v porovnání s plastovými silnější. I několik milimetrů navíc může u konkrétní kombinace způsobit, že sedátko ve zvednuté poloze držet nebude.

 Nabízené sedátka mají velkou toleranci v nastavení šroubů úchytu, ale přesto před objednáním doporučujeme zaslat foto nebo rozměry mísy. Sedátka pasují na běžné typy WC klozetů bez výrazného designu, jednoduše řečeno na standardní.

Koupelny Obselka na Facebooku