RETRO banner
Nabídka
Víte že ...?

Sprchování ve vaně je realitou v řadě domácností, kde není místo pro samostatný sprchový kout. Vanové zástěny lze umístit takřka na každou vanu včetně asymetrických a rohových. K těmto dvěma typům nabízejí výrobci speciálně designované zástěny. K ostatním klasickým vanám si stačí vybrat některou z nepřeberného množství typů univerzálních zástěn dle rozměru vany. 

U starších typů plechových van si jen dejte pozor na rovnost lemu, mívají jej občas trochu jinak vytvarovaný a zástěna pak nemusí dokonale těsnit. Montáž zástěny zvládne každý, důležitá je pouze rovná zeď bez oblíbených nik, výklenků, případně reliéfních obkladů nebo bombáta. V případě nik, výklenků a odkládacích ploch lze objednat atypové zástěny na míru s výřezem.

Takřka u všech výrobců se setkáte s vanovými zástěnami skládacími nebo pevnými. Každý z těchto typů má své výhody. Skládací zástěny jsou umístěny v rámu a opatřeny jedním či více svislými profily (podle toho mluvíme o dvou, tří až například pětidílných zástěnách). 

Výhodou skládacích zástěn je jejich skladnost, protože tuto "harmoniku" snadno složíte až na zeď a nebude vám bránit ve vstupu do vany či při údržbě okrajů vany.

Pozor! málokdo bere v úvahu umístění vodovodní baterie, případně tvar své vany. 

Takový ergonomický prolis pro hlavu, podhlavník nebo vodovodní baterie mohou úspěšně zabránit úplnému složení zástěny. Běžně v místě, kde má vana širší ploché dno a kolmé stěny, je umístěný sifon, tam se instaluje zástěna. Jenže když si chcete pořídit vanovou zástěnu typu harmonika, na čelní zeď u sprchovacího místa už nepatří žádné poličky ani vodovodní baterie, protože byste zástěnu nemohli složit až ke stěně. 

Novinkou pro toto řešení je zástěna na pístu se zdvihovým mechanizmem a výsuvnou pevnou stěnou. Jednoduše zástěnu zdvihnete na pístu a zavřete nad baterii. Jediným výrobcem této zástěny je firma Polysan, doporučujeme!

Snadnou údržbu převracejí ve svůj prospěch zástěny bezrámové. Odpovědní výrobci sprchových koutů a van je dělají z minimálně šestimilimetrového bezpečnostního skla. 

Volbě skleněné zástěny si ověřte, zdali bylo sklo opatřeno nějakou ochrannou vrstvou. Renomovaní výrobci koupelnového vybavení, jejichž sortiment nabízíme, mají skleněné zástěny už s nanesenou patentovanou technologií AntiCalc nebo Aquaperle, která sklo chrání proti usazování vodního kamene. Stačí jej tak pouze průběžně udržovat k tomu určeným přípravkem. 

Bezrámové zástěny mohou být ke zdi uchyceny buď napevno, a to kovovými držáky, nebo svislým profilem.

Naše společnost nabízí montáž vanových zástěn.

Koupelny Obselka na Facebooku