• Stavební chemie - CE40
  • stavební chemie - CL51
  • Stavební chemie - CN94
 
1 2 3
Nabídka
Víte že ...?

Po dlouholeté zkušenosti Vám nabízíme stavební chemii Ceresit. Od dob kdy jsme začali dělat realizace s touto chemií a dle postupu výrobce, nemáme jedinou reklamaci neprávem! Myslíme tím například odlepené nebo duté obklady na stěně, vypadávání spárovací hmoty ze spár, odlišnost odstínů atd. Firma Ceresit nabízí kompletní nabídku stavební chemie proVaší koupelnu nebo pokládku dlažby a okolních zednických materiálů.

Vše začíná PENETRACÍ Ceresit za velmi přijatelnou cenu, je to základ spojení plochy a materiálu který budeme lepit nebo izolovat. V dnešní době nabízí výrobce Ceresit také penetraci na původní obklad nebo umakartové desky bytového jádra, tzn.na nenasákavé plochy. Po zpenetrování plocha doslova zeskelnatí, penetraci řeďte pouze dle uvedení výrobce. Pokud po zaschnutí penetraci setřete z penetrované plochy prstem není dobře nanesená nebo naředěná a nebude fungovat. Po zkušenostech do penetrace na lesklé plochy přidáváme lepidlo aby chytla hrubost a obklad z ní neklouzal při lepení (výrobce neuvádí). Nanáší se válečkem nebo štětkou.

HYDROIZOLACE Ceresit umožňuje 100% těsnost izolovaných ploch.

Nabízí se jedno a dvousložková. Slouží k hydroizolaci sprchových koutů osazených podlahovým žlábkem nebo vpustí, montáž kompletní hydroizolace v koupelně, bazénech atd.. Je to izolace mezi vnitřním prostorem a izolovanou plochou. Zadržuje prostup vlhkosti z koupelny, dlažeb teras do stěn a podlahy.

K hydroizolaci nabízí výrobce Ceresit také silikonové pružné izolační rohy, které se umístí do všech vnitřních rohů izolovaných ploch při prvním nátěru, přímo pod něj! Druhým nátěrem je přetřeme přes a je hotovo. Na hydroizolaci můžeme přímo lepit obklady a dlažbu. Izolace je na pohled šedá absolutně nepropustná guma v tloušťce cca.1-2mm, nanáší se natažením plochy ve 2 vrstvách po sobě. Naší špatnou zkušeností v novostavbách je montáž hydroizolace jiných firem, která se nechá doslova nehtem odstranit z plochy, pokud takovou máte je to špatně!

SAMONIVELAČNÍ STĚRKY A HMOTY 

Pro vyrovnání nebo spádování ploch firma Ceresit nabízí samonivelační vyrovnávací stěrky nebo spádovací hmoty. Vždy je nutné dbát a měřit výšku vrstvy vyrovnávané plochy, jelikož výrobce uvádí několik typů stěrek na různé výšky vyrovnávané plochy. Např. typ CN72 je pro vrstvu 2-20mm, tzn. že pokud vyrovnáte plochu která má výšku více než 20mm stěrka není vhodná a nevztahuje se na ní záruka výrobce! Ukáže Vám to vypraskáním nebo nespojením s plochou. Jednoduše řečeno, ve vrstvě dole zůstane směs stěrkové hmoty, písků a nahoře pouze voda, při některých rozborech na školení se nám rozum zastavoval. Toto zjistí reklamační technik sondou a rozborem směsy postupu vrstev stavbní chemie. Druhé riziko u tohoto nesprávného nyvelování je váha pokládky. Pokud na nekvalitně vylitou stěrku položíte dlažbu, která se tváří bezproblémově,časem začne vypraskávat, jelikož někde máte vrstvu 2mm a někde 25mm, kde niveluje chemie do výšky pouze 20mm a zbytek 5mm je ztvrdlá struska vody a písků na které je nalepená dlažba, což je také špatně!

LEPÍCÍ MALTY A LEPIDLA Ceresit nabízí lepící malty a lepidla od nejzákladnějšího lepidla po speciální lepidla na určené typy pokládek a druhu obkladu a dlažby. Nabízí také rychlotvrdnoucí lepidla, lepidla na sklo, epoxidové lepidla a flexi lepidla.Na našem trhu existují lepidla které jsou vyráběné speciálně pro hypermarkety a řetězce, se kterými neprovádíme montáž jelikož jejich kvalita není ani na standartní úrovni,  nebo jejich nabízené značkové jsou velmi drahé oproti naší nabídce.

SPÁROVACÍ HMOTY Ceresit se vyrábí v označení CE33, je to standartní spárovací hmota nabízená ve škále odstínů které výrobce nabízí i u silikonů vhodná pro standartní plochy, není flexibilní, tím pádem není vhodná pro podlahové topení.

Nejběžnější spárovací hmotou je Ceresit CE40 AQUASTATIC je flexibilní spárovací hmota s hydrofobním efektem pro spárování keramických obkladů a dlažeb pro spáry šířky do 8 mm . Pro spárovaní obkladů a dlažby z keramiky, skla a kameniny, včetně mramoru, na stěnách i podlahách. Spárovací hmota je součástí systému MicroProtect a efektivně odolává plísním. Diky zvýšené hydrofobizaci (efekt aquastatic) se kapky vody udržují na povrchu spáry a nevsakují se do její struktury, což zvyšuje odolnost spár proti vodě. Doporučována je v místech dlouhodobě vystavených působení vody, jako např. koupelny, sprchy, kuchyně, a hlavně tam, kde jsou obklady lepeny na kritické podklady, jako např. podlahová vytápění, dřevotřísky a sádrokartony. Může byt použita v interiéru i exteriéru.

Další nabízená flexibilní spárovací hmota Ceresit CE43 GRAND ELIT se zvýšenou chemickou odolností. Nová vodotěsná cementová spárovací hmota pro spárování keramických obkladů a dlažeb na kritických podkladech pro spáry šířky do 20 mm je charakteristická zvýšenou odolností proti mechanickému a chemickému zatížení, vysokou odolností proti průniku vody a proti znečištění a plísním. V mnoha případech nahrazuje epoxidové spárovací hmoty, které díky vysoké přilnavosti vyžadují speciální výbavu a nářadí, a jejich použití je proto často omezováno. Cementová spárovací hmota Ceresit CE 43 Grand’Elit je naopak velmi snadno aplikovatelná a může s ní pracovat každý obkladač. Spárovací hmota Ceresit CE 43 Grand’Elit je určena ke spárování obkladů a dlažeb z keramiky, skla a kameniny (kromě přírodního kamene náchylného na probarvení a mramoru) na stěnách i podlahách. Díky vysokému stupni hydrofobizace spár (efekt aquastatic) se kapky vody udržují ve formě perliček na povrchu a nevsakují se do struktury spáry. To umožňuje použití spáry v bytovém sektoru na všechny druhy povrchů v interiéru i exteriéru. Doporučována je hlavně tam, kde jsou obklady lepeny na kritické podklady, jako např. podlahová vytápění, dřevotřísky, sádrokartony, balkony, terasy a fasády.

CE35 SUPER je cementová spárovací hmota pro spárování keramických obkladů a dlažeb pro spáry šířky od 4 do 15 mm. Pro spárování obkladů a dlažby z keramiky, skla a kameniny (vyjma mramoru), všude tam, kde není vyžadována vodotěsnost ani chemická odolnost spár (např.: bazény, nádrže apod.). Malta je vhodná pro spárování podhledového zdiva a obkladových pásků obvzáště tam, kde šířka spár přesahuje 5 mm. Z praktického hlediska se doporučuje pro spárování podlah, případně obkladů v exteriéru používat spárovací hmoty v barvě šedé. Spárovací hmota CE 35 splňuje požadavky normy ČSN-EN 13888:2009 – třídy CG 1 (normální spárovací malta).

Spárovací hmoty Ceresit doslova při zatvrdnutí působí jako sklo, bezpórovité (ne jako písek a převaha ostatních spárovacích hmot), nenáročné na údržbu. Při spárování koupelny nedoporučujeme spárovat vnitřní svislé a vodorovné kouty obkladů a dlažeb, do nich patří silikon Ceresit CS25 nabízený v totožných odstínech jako spárovací hmota. Rohy se silikonují z důvodu vysýpání spáry, jelikož slouží pro výplň spár u obkladů a dlažeb, ne rohů. Jednoduše řečeno, ve spáře drží navždy a v rohu rok maximálně dva.

Sanitární silikon Ceresit CS25 je těsnicí acetátový tmel k vyplnění dilatačních spár mezi obklady a dlažbami v interiéru i exteriéru. Používá se pro vyplnění dilatačních a spojovacích spár mezi keramickými obklady a dlažbami v rozích nebo ve styku stěn, podlah a k usazování zařizovacích předmětů v sanitární oblasti. Je určen k vyplňování spár tam, kde běžné spárovací hmoty vykazují trhliny a praskliny. Díky trvalé elasticitě a odolnosti proti vodě je vhodný do oblastí trvale zatížených vlhkostí, jako např.: kuchyně, sprchy, koupelny, toalety, balkóny, terasy apod. Nová receptura sanitárního silikonu Ceresit CS 25 MicroProtect, v porovnání s dosud vyráběnou, obsahuje trojnásobné množství protiplísňových přísad a zaručuje v místech, kde se na povrchu spár nemůže držet voda, dlouhodobou ochranu proti vzniku plísní a jejich působení. Spáry tak zůstávají čisté a zdraví neškodné. Materiál má vynikající přídržnost k suchým i nesavým podkladům jako: sklo, keramika, porcelán, pórovina, email apod. Není vhodný pro použití v nádržích na pitnou vodu a pro lepení akvárií, zrcadel a kovů podléhajících korozi.Vyrábí se v totožných odstínech jako spárovací hmota Ceresit.

Při montáži doporučujeme styčnou plochu očistit líhem. Pokud je větší spára v rozích, tak utěsňujeme těsnícím provazcem. Montáž provádíme speciální stěrkou kde můžeme zvolit několik výšek a úhel silikonové spáry.

Chemické kotvy Ceresit  jsou vhodné zejména pro střední a vysoké zatížení. Funguje u plných i dutých materiálů a všude tam, kde není možné použít klasické kovové nebo plastové hmoždinky. Určena k ukotvení v kameni, betonu, plných i děrovaných cihlách, pórobetonu a lehčeném betonu. Použitelná také jako zapravovací nebo lepicí malta na betonové komponenty. Vhodná i na mokré povrchy, trvale vodotěsná (tvrdne pod vodou). Protipožární odolnost F120, certifikace ETA. Nejvyšší chemická odolnost reagující pryskyřice.

Montážní PU pěny Ceresit vhodné pro montáž okenních a dveřních rámů, vyplňování dutin, utěsňování otvorů ve střešních konstrukcích a izolačních materiálech, vytváření zvukotěsných stěn, vyplňování dutin okolo potrubí, vyplňování a izolování stěnových panelů, střešních krytin - tašek atd. Je snadno použitelná a snadno se nanáší. Speciální receptura a speciální tryska aplikátoru zvyšují využitelnost pěny. Charakteristiky pěny během jejího nanášení jsou podobné pěnám pro aplikaci pistolí – ekonomické dávkování, přesné plnění, nízký tlak,vytvrzování.

Technické silikony Ceresit, do této kategorie spadá široké spektrum disperzních akrylátových těsnících tmelů pro použití v interiérech a exteriérech, dále silikony, střešní, či kamnářské tmely odolné vysokým teplotám a zatížení.

Koupelny Obselka na Facebooku