Luminta akce
Nabídka
Víte že ...?

Při výběru sprchového koutu nejprve zvažte, jestli ho nainstalujete na vaničku nebo na dlažbu.  Kromě toho si vybíráte i způsob zavírání dveří, případně pevnou „walk-in“ zástěnu. Při výběru čtvrtkruhového sprchového koutu je potřeba dbát na rádius a rozměr sprchové vaničky, který může být 50, 55, nebo 60. Tyto rozměry jsou běžnou nabídkou výrobců. Při výběru čtvercového nebo obdélníkového sprchového koutu je nutné kombinovat komponenty od stejného výrobce a série !

Za zmínku stojí pětiúhelníkový sprchový kout, který má největší význam pro zákazníky, kteří chtějí do bytového jádra nebo malých koupelen pouze bezrámové neposuvné otvírací dveře z důvodu jednoduché údržby. Kout má šířku pevné stěny vlevo a vpravo cca 45 cm a vstup do dveří přes roh 45 stupňů. Pětiúhelníkový sprchový kout nejvíc efektivní pro malou koupelnu, šetří prostor a přitom nabízí velký komfort sprchování.

U sprchových dveří do niky (mezi stěny) je nutné ohlídat už při hrubé stavbě šířku stěn pro usazení sprchových dveří, která musí být finální až po obložení obkladem v čisté šířce např. 80, 90, 100 cm atd.. V případě, že vám tato informace unikne, vystavíte se riziku nákupu atypických dveří na míru za vyšší cenu!

Pro prostornou koupelnu je tady nabídka půlkruhových sprchových koutů. Tyto kouty jsou velice estetické a moderní, ovšem náročné na místo. Z toho důvodu jsou tyto kouty často opomíjené. Nicméně pokud si zvolíte sprchový kout půlkruhového vzhledu, nejen že budete mít ve vaší koupelně designový kousek, zaručí vám i komfort sprchování.

Speciálně pro sedací vaničky jsou tu i sprchové kouty. Ty jsou v nabídce buď čtvrtkruhové s rádiusem 50 nebo 55 a čtvercové. Sprchové kouty pro vaničku jsou oblíbené v menších koupelnách a bytových jádrech. Jejich výška je uzpůsobena vyšší sedací vaničce.

Všeobecně se sprchové kouty nechají instalovat jak na vaničku, tak na dlažbu. Nabídku instalace na dlažbu využijí zákazníci, kteří si zvolí ve svém sprchovém koutě variantu odtokového žlabu nebo vpusti, nikoliv vaničku.

Pro nevšední vzhled a alternativní řešení sprchového koutu jsme pro vás připravili nabídku sprchových koutů s atypickým zadáním, kde si jednoduše zvolíte rozměry dle vlastních představ. 

U posuvných otvíracích nebo zlamovacích dveří myslete také na výplň. 

V naší nabídce naleznete různé druhy materiálů výplní. 

Cenově velmi dostupné jsou kouty s plastovou výplní a rámem. U plastových výplní ovšem stojí za zmínku jejich nestabilita a nesnadná údržba.

Doporučujeme spíše skleněné výplně tloušťky 6 a více mm, které jsou převážně nabízeny s povrchovou úpravou zabraňující usazování vodního kamene. Při použití výplně skla jsou sprchové kouty stabilní a lépe udržovatelné.

Nejširší výběr typů skel nabízí český výrobce, společnost San Swiss Ronal, kde si můžete zvolit sklo od čirého až po zrcadlové za běžnou dodací lhůtu.

Sprchové kouty můžou být rámové a bezrámové. Dále se nabízí volba otvírání dveří na pantové, posuvné, pivotové, nebo pístové.

U pantových koutů je nutné hledět na kvalitu provedení pantů.  Základní sprchové kouty s nízkou cenou mají panty poledově hezké, ale mají panty otevíratelné pouze do 90 stupňů a bez zdvihového mechanizmu.

Kvalitní sprchové kouty mají panty otočné do 180 stupňů se zdvihovým mechanizmem, tudíž zajišťují potřebný komfort.

U posuvných koutů je nutné hledět na kvalitu provedení pojezdu. Základní sprchové kouty s nízkou cenou mají pojezdy plastové bez ložisek a jsou náročné na údržbu.

Kvalitní sprchové kouty mají pojezdy nerezové s ložiskem s tím, že při údržbě se sklo může odklopit, jednoduše utřít rám a usadit zpět.

Pivotové kouty znamenají, že osa otevírání dveří je posunuta blíže od jejich hrany a část skla zasahuje do sprchového koutu. Tím nezabírá šířka dveří tolik potřebného místa před sprchovým koutem. 

Výhodou pístových koutů je otevírání ven i dovnitř a jednoduchá údržba.

Naše společnost zajišťuje montáž sprchových koutů a stěn do novostaveb a bytových jader.

Koupelny Obselka na Facebooku

 •  Vimperk
  • Pasovská 243
  • Tel.: 388 413 838
  • Po-Pá 7:30- 12:00 13:00 - 17:00 hod.
  • So 8:30 - 11:30 hod.
 •  České Budějovice
  • Litvínovická 1428
  • Fax.: 387 983 461
  • Tel. (+420) 725 104 013
  • Tel. (+420) 725 539 878
  • Tel. (+420) 725 539 874
  • Po-Pá 8:00 - 18:00 hod.
  • So 9:00 - 13:00 hod.