Lišty,profily
Nabídka
Víte že ...?

Nezbytnou součástí obkladů a dlažeb jsou ukončovací profily a lišty včetně systémových růžků pro detail Vaší koupelny. Lišty splňují nejenom ochranou funkci. Při výběru lišt a profilů je potřeba přihlédnout na nabízené odstíny a druh materiálu. 

Lišty a profily doporučujeme také kombinovat s tvarem a povrchem zařizovacích předmětů. Není lišta jako lišta! za povšimnutí stojí ukončovací lišty Schluetter, které mají pro obklad a dlažbu dorazový můstek pro spárovací hmotu, u takových lišt Vás nečeká věčné srovnávání lišty vůči obkladu pro spárovací hmotu a vzhled koupelny, jednoduše dorazíte a zbývá přesně 2mm a to všude, hlavně stejně.. K těmto lištám výrobce nabízí ukončovací pohledové růžky pro vnitřní a vnější roh.

Lišty nabízíme v nepřeberném množství barevných kombinací, materiálů (plastové, kovové) a tvarech, dle požadavků zákazníků.

Dilatační profily jsou určené k vyrovnávání tlaku rozdílu teplot u podlahového topení pro dlažby. Dilatační profil zabraňuje vzniku prasklin a porušení podlahy. Také chrání hranu dlažby.  Aby splňoval svoji funkci správně,  musí být vždy umístěn nad dilatační spáru betonu.

Vanové lišty používáme pro ochranu proti vlhkosti okolo vany. Lišty se lepí na přímo na vanu, upřímně je to nehezká věc trčící v koupelně, tzv. pro poslední záchranu. Dokonce jsou obkladači kteří tuto lištu berou jako standart, já osobně raději po letech odstraním starý silikon a nanesu nový, v dnešní době po důkladném očištění plochy a nanesení silikonu dle postupu výrobce má životnost až 15 let.

Flexi ohebnou lištu používáme při ukončení oblouků obložené obkladem a nebo mozaikou.

Koupelny Obselka na Facebooku