1900
Nabídka
Víte že ...?

Zásobníkové ohřívače neboli známé bojlery jsou oblíbeným způsobem ohřívání vody v domácnostech. Bojlery jsou spolehlivé, při správné údržbě mají dlouhou životnost a v naší nabídce jich najdete dostatek v různých objemech a provedeních. Rozdělujeme na elektrické, kombinované, nepřímotopné, tlakové, beztlakové, horizontální, svislé, nástěnné.

Kombinovaný ohřívač je akumulační ohřívač vody se smaltovanou ocelovou nádobou o objemu 80–200 litrů a pevně vestavěným výměníkem. Elektrický ohřev je namontován na přírubě revizního otvoru spolu s hořčíkovou anodou jako pomocnou ochranou nádoby proti korozi. Zásobník je opatřen vnějším pláštěm z ocelového plechu, nalakovaným bílou práškovou barvou. Izolaci tvoří polyuretanová pěna o tloušťce 42 mm, která zaručuje nízké tepelné ztráty. Kombinované ohřívače nabízíme závěsné, svislé anebo ve vodorovné, horizontálním provedení.

Asi nejpoužívanějšími bojlery jsou elektrické typy, v nichž ohřívání vody zajišťuje topná spirála. Elektrické bojlery jsou zásobníkové tlakové ohřívače vody se smaltovanou ocelovou nádobou o objemu 10–1000 litrů. Elektrický ohřev je namontován na přírubě revizního otvoru spolu s hořčíkovou anodou jako pomocnou ochranou nádoby proti korozi. Zásobník je opatřen vnějším pláštěm z ocelového plechu v bílé barvě. Máloobjemové ohřívače mají plastový plášť. Izolaci tvoří polyuretanová pěna, která zaručuje nízké tepelné ztráty.

Beztlakové elektrické průtokové ohřívače vody jsou svým tvarovým řešením a rozměry určeny k použití pro umyvadlo, dřez apod., a to pouze pro pevné připojení k elektrickému rozvodu. Každý je ocení v domácnosti, chatě, chalupě, dílnách, lékařských ordinacích, zvláště všude tam, kde je potřebný okamžitý odběr teplé vody.

Díky vynikající vyváženosti mezi objemem, výkonem a jednoduchou instalací jsou tlakové ohřívače vhodné všude tam, kde jsou nutné časté odběry teplé vody. Jsou to ohřívače vody s provozním tlakem 0,6 MPa pro jedno nebo více odběrných míst teplé vody. 

Jejich vnitřní nádrž je z ocelového plechu, jehož vnitřní povrch je chráněný kvalitním smaltem a anodovou ochranou proti korozi. V případě napojení na speciální beztlakovou směšovací armaturu mohou byť provozované také jako beztlakové ohřívače s provozním tlakem 0 MPa pro jedno odběrné místo. Tlakové ohřívače s nízkým objemem je možné umístit pod umyvadlo. Instalace ohřívačů na rozvod vody je jednoduchá a k uvedení do provozu stačí jen připojení do elektrické zásuvky.

Výhody: úsporný provoz díky bezfreonové tepelné polystyrénové izolaci, rychlá a zdravotně nezávadná příprava teplé vody, signalizace ohřevu, možnost nastavení optimálního provozního režimu, pojistka proti přehřátí ohřívače, pojistka proti zamrznutí vody.

Ze zkušeností nabízíme české a slovenské výrobce bojlerů, žádné jiné. 

Naše společnost zajišťuje montáž bojlerů a ohřívačů do novostaveb a bytových domů.

Koupelny Obselka na Facebooku